Warsztaty gry na bębnach afrykańskich

9 listopad 2023
Audycja "Spotkanie z Afryką" trwała około 45 minut dla każdej grupy Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji instrumentów (kalimba, cajon, bęben djembe, bębny basowe dundun, "gadający bęben" talking drum, wielka tykwa "calabash", różnego rodzaju grzechotki i perkusjonalia, loq drum - bęben szczelinowy oraz najnowszy instrument świata - handpan). Następnie rozdane zostały dzieciom bębny i rozpoczęła się część warsztatowa czyli wspólne granie. Dzieci uczyły się podstaw gry na djembe, zapoznały się z historiami, i anegdotkami z wypraw do krajów Afryki Zachodniej i Wschodniej w kontekście kulturowym i geograficznym. Dzięki zajęciom dzieci i młodzież rozbudziły swoją kreatywność, a wielokulturowa tematyka zajęć zwiększyła ich otwartość na świat. Spotkanie z Afryką to podróż po Czarnym Lądzie, która ukazuje uczestnikom różnorodność świata oraz sprzyja kształtowaniu postaw tolerancyjnych, a także uczy szacunku względem drugiego człowieka.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2023-11-13 12:45:21)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2023-11-21 08:04:26)