Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

Przedszkole Publiczne nr 9
w Strzelcach Opolskich

Biuletyn Informacji Publicznej

O nas


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
Motto roku 2022/2023
 „Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.
Dzieci chcą się śmiać, biegać, swawolić”
.
 
Janusz Korczak

 
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 9 W STRZELCACH OPOLSKICH
POWSTANIE  PRZEDSZKOLA

    Zbudowanie Cementowni „Strzelce Op.” było przyczyną zwiększenia zapotrzebowania na pracowników. Skutkiem tego wybudowano nowe osiedle mieszkaniowe na zachodnio-południowych krańcach miasta. Młodzi ludzie zwabieni możliwością szybkiego otrzymania mieszkania zjeżdżali się do naszego miasta ze wszystkich krańców Polski. Tak zrodziło się zapotrzebowanie na żłobek  i dwa przedszkola, które wzniesiono ze środków i na terenie należącym do Cementowni. Projekt budowlany naszego przedszkola został wykonany przez B.P.B.B.O. Miastoprojekt Opole na„Typowe przedszkole 4- oddziałowe w technologii uprzemysłowionej 0-4/68 .

Termin przekazania przedszkola do użytku przesuwano kilkakrotnie, gdyż wykonawca nie zdążył w porę usunąć licznych usterek i niedoróbek stwierdzonych przez specjalną w tym celu powołaną komisję . Ostatecznie zdecydowano się , że oddanie przedszkola do użytku nastąpi z dniem 21 sierpnia 1979r.

I tak tego dnia punktualnie o godzinie 5;30 bez oficjalnego przecięcia wstęgi i uroczystego otwarcia – Przedszkole Nr 9 rozpoczęło swoją działalność. Zaraz potem okazało się, że liczne niedoróbki budowlane bardzo utrudniały codzienną pracę placówki. Były nimi nieszczelności instalacji i dachu, nieczynna winda do przewozu posiłków, niezbyt praktyczne kraty na szybach w drzwiach wyjściowych, także wyposażenie przedszkola w najniezbędniejsze meble ( regały, półk , wieszaki ) również było niekorzystne .

W kuchni brakowało pełnego wyposażenie . Brakowało sprzętu p-poż., oznaczeń dróg ewakuacyjnych i planu ewakuacyjnego .

W ogrodzie przedszkola nie było sprzętu do zabaw dla dzieci. Brakowało również telefonu. Telefon podłączono 12.02.1982r. czyli prawie po 2.5 latach działalności przedszkola.

Pierwszym dyrektorem przedszkola borykającym się z wszystkimi tymi problemami jak również kompletującym kadrę pedagogiczną i niepedagogiczną do pracy nowo powstałej placówki była
Pani mgr Teresa Duczmal, która z dniem 1 listopada 1981r. awansując – objęła stanowisko wizytatora ds. szkolnictwa Wydziału Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich.

Od 1 listopada 1981r. nowym dyrektorem przedszkola została Pani Zdzisława Kubas. Kierowała placówką do 31 sierpnia 2002r.

od 1 września 2002 r. do 26.08.2022 r. funkcję tą pełniła Pani mgr Ewa Bukowska. Obecnie od 27.08.2022 r. funkcię p.o. dyrektora pełni Pani mgr Katarzyna Parzybót.


 
Organem prowadzącym przedszkole jest
Gmina Strzelce Opolskie
 
za pośrednictwem
Gminnego Zarządu Oświaty
w Strzelcach Opolskich, ul. Marka Prawego 21

Tel. 77 404 94 00

 
Organem nadzorującym jest
Kuratorium Oświaty w Opolu

ul. Piastowska 14
 
Przedszkola działa na podstawie
USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY
I STATUTU
PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 9

w Strzelcach Opolskich
 
Obecna liczba oddziałów7
Liczba miejsc175

 
Nr telefonu - 77 461 34 53


Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2018-02-20 15:43:23)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2023-11-09 07:47:41)
Liczba odwiedzin: 7206
Do góryStopka

Zamknij