Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

Przedszkole Publiczne nr 9
w Strzelcach Opolskich

O nas


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
MOTTO ROKU 2021-2022

OTWIERAJĄC  SZEROKO UMYSŁ  I  SERCA NASZYCH  DZIECI  DLA  ŚWIATA  I LUDZI,  TYM  SAMYM OTWIERAĆ  JE  MUSIMY  SZEROKO  DLA  SPRAW PRZYRODY.”

                              Maria Wilczkowa
 
PUBLICZNE PRZEDSZKOLE NR 9 W STRZELCACH OPOLSKICH
POWSTANIE  PRZEDSZKOLA

    Zbudowanie Cementowni „Strzelce Op.” było przyczyną zwiększenia zapotrzebowania na pracowników. Skutkiem tego wybudowano nowe osiedle mieszkaniowe na zachodnio-południowych krańcach miasta. Młodzi ludzie zwabieni możliwością szybkiego otrzymania mieszkania zjeżdżali się do naszego miasta ze wszystkich krańców Polski. Tak zrodziło się zapotrzebowanie na żłobek  i dwa przedszkola, które wzniesiono ze środków i na terenie należącym do Cementowni. Projekt budowlany naszego przedszkola został wykonany przez B.P.B.B.O. Miastoprojekt Opole na„Typowe przedszkole 4- oddziałowe w technologii uprzemysłowionej 0-4/68 .

Termin przekazania przedszkola do użytku przesuwano kilkakrotnie, gdyż wykonawca nie zdążył w porę usunąć licznych usterek i niedoróbek stwierdzonych przez specjalną w tym celu powołaną komisję . Ostatecznie zdecydowano się , że oddanie przedszkola do użytku nastąpi z dniem 21 sierpnia 1979r.

I tak tego dnia punktualnie o godzinie 5;30 bez oficjalnego przecięcia wstęgi i uroczystego otwarcia – Przedszkole Nr 9 rozpoczęło swoją działalność. Zaraz potem okazało się, że liczne niedoróbki budowlane bardzo utrudniały codzienną pracę placówki. Były nimi nieszczelności instalacji i dachu, nieczynna winda do przewozu posiłków, niezbyt praktyczne kraty na szybach w drzwiach wyjściowych, także wyposażenie przedszkola w najniezbędniejsze meble ( regały, półk , wieszaki ) również było niekorzystne .

W kuchni brakowało pełnego wyposażenie . Brakowało sprzętu p-poż., oznaczeń dróg ewakuacyjnych i planu ewakuacyjnego .

W ogrodzie przedszkola nie było sprzętu do zabaw dla dzieci. Brakowało również telefonu. Telefon podłączono 12.02.1982r. czyli prawie po 2.5 latach działalności przedszkola.

Pierwszym dyrektorem przedszkola borykającym się z wszystkimi tymi problemami jak również kompletującym kadrę pedagogiczną i niepedagogiczną do pracy nowo powstałej placówki była
Pani mgr Teresa Duczmal, która z dniem 1 listopada 1981r. awansując – objęła stanowisko wizytatora ds. szkolnictwa Wydziału Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich.

Od 1 listopada 1981r. nowym dyrektorem przedszkola została Pani Zdzisława Kubas. Kierowała placówką do 31 sierpnia 2002r.

Obecnie od 1 września 2002r. funkcję te pełni Pani mgr Ewa Bukowska
.


 
Organem prowadzącym przedszkole jest
Gmina Strzelce Opolskie
 
za pośrednictwem
Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek
w Strzelcach Opolskich, ul. Wałowa 5

Tel. 77 404 94 00

 
Organem nadzorującym jest
Kuratorium Oświaty w Opolu

ul. Piastowska 14
 
Przedszkola działa na podstawie
USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY
I STATUTU
PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 9

w Strzelcach Opolskich
 
Obecna liczba oddziałów7
Liczba miejsc175

 
Nr telefonu - 77 461 34 53


Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Ewa Bukowska (2017-02-02 12:55:02)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2021-09-23 09:55:26)
Liczba odwiedzin: 4692
Do góryStopka

Zamknij