Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

Przedszkole Publiczne nr 9
w Strzelcach Opolskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
20 luty 2024
20 lutego 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Do przedszkola przybyły dzieci wraz z rodzicami, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Katarzyna Parzybót, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie placówki, jako środowiska przyjaznego dziecku, otwartego na jego potrzeby oraz wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Rodzice mieli możliwość dopytać o szczegóły zbliżającej się rekrutacji do przedszkola. Dla miłych gości przewidziano wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawach muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, plastycznych, sensorycznych - przygotowanych przez nasze panie nauczycielki. Później nastąpiła najmilsza część dla dzieci – możliwość pobawienia się zabawkami. Chłopcy konstruowali z klocków budowle, jeździli samochodami. Dziewczynki bawiły się lalkami, wózkami. W czasie spotkania dzieci szukały skarbów w pojemnikach z kaszą, ryżem i makaronem. Rodzice wraz z dziećmi częstowali się łakociami przygotowanymi przez nasze panie kucharki. Było wiele radości i śmiechu, tańca a na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowy breloczek oraz smaczne jabłuszko. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców był to mile spędzony czas.

20 luty 2024
PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW i ich rodziców na DZIEŃ OTWARTY w naszym przedszkolu 20.02.2024 r.. /wtorek/ godz. 16:00 Na dzieci czeka dużo atrakcji, rodzice będą mieli okazję zapoznać się z kadrą pedagogiczną, rozkładem dnia. W planie zabawy grupowe, zabawy z muzyką, prace plastyczne, eksperymenty. przewidziane jest również zwiedzanie przedszkola. Zapraszamy rodziców do wspólnego uczestnictwa w zajęciach razem z dziećmi. Spotkania takie ułatwią państwu podjąć decyzję o zapisie dziecka do naszego przedszkola są również jedną z form adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych.

14 luty 2024
14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem). Wychowankowie naszego przedszkola także pamiętali o tym dniu zakochanych. Z tej okazji, nasi wychowankowie wraz z paniami zorganizowali w przedszkolu pocztę walentynkową. Przygotowane i pięknie ozdobione skrzyneczki czekały na stoliku w holu przedszkola na kartki walentynkowe. Każdy przez ponad tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne grupy i doręczona do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły nasze panie. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane.

13 luty 2024
We wtorek 13 lutego odwiedziła nas pani Dorotka Janać, policjantka z KPP w Strzelcech Opolskich,  która w ramach innowacji pedagogicznej „PRZEDSZKOLAK MĄDRY I BEZPIECZNY”przeprowadziła pogadankę z dziećmi nt. numeru alarmowego 112 oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały okazję poćwiczyć na misiach jak wiąże sie opatrunki i jak sie zachować w sytuacji zagrozenia. To były bardzo cenne wskazówki i zapewne pozostaną w pamięci naszych wychowanków.

 
 

9 luty 2024
Oglądamy bajeczkę z okazji dnia pizzy oraz wspólne zabawy przy muzyce

9 luty 2024
9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd pochodzi ta potrawa i jakie są rodzaje pizzy.

8 luty 2024
Tłusty czwartek – staropolska tradycja Pączki, pączki, pączki…
było ich tak dużo zjedliśmy je radośnie
nie ważne, że brzuch rośnie.
Bo pączki nie jemy, żeby się tyło
tylko, żeby nam szczęśliwie było.


Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Dlatego trzeba ją pielęgnować, ponieważ jej zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe.
8 lutego 2024 obchodziliśmy w naszym przedszkolu tłusty czwartek.
Dzieci poznały krótką tradycję tego święta według powiedzenia : „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła” 
 Dzieci dowiedziały się, że idealny pączek powinien być pulchny, lekko zapadnięty w środku co świadczy o tym, że ciasto ma dobrą konsystencję. Dzieci degustowały pyszne „pączki strzeleckie” usmażone przez nasze panie kucharki. ,
 

7 luty 2024
Bezpieczeństwo w sieci

6 luty 2024
Międzynarodowy Dzień Pizzy wypada 9 lutego. Ale My już dziś na warsztatach kulinarnych postanowiliśmy zrobić pizzę. Udało się, sami uczyliśmy się czynności posługiwania się sztućcami w krojeniu składników oraz próbowaliśmy utrzeć ser na pizze. Pizza była pachnącą i smaczna. Wszystkim życzymy smacznego

1 luty 2024
Z cyklu zajęć ,,sprzęt elektryczny"-zastosowanie oraz bezpieczne użytkowanie. Dziś na zajęciach dzieci poznały niektóre sprzęty elektryczne. Mogły je zastosować, poznać i włączyć do użytkowania. Zapoznały się z dźwiękiem jaki wydają i do czego służą. Miały okazję ubić pianę za pomocą miksera elek., zblendować owoce, wysuszyć włosy suszarką a także zadbać o porządek ,odkurzając salę. Świetna zabawa rozwijającą logiczne myślenie, a także uczy dziecko pomocy drugiemu, porządku oraz samodzielności. Zachęcam Państwa do stworzenia takich warunków, oczywiście pod Waszym czujnym okiem, dziecku aby uczyło się radzenia w trudnych sytuacjach życia codziennego- korzystać ze sprzętu gospodarstwa domowego i pozwolić na samodzielność a także na budowanie relacji rodzic-dziecko. Pamiętając o bezpieczeństwie.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-14 12:37:40)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2024-02-23 08:19:13)
Liczba odwiedzin: 151799
Do góryStopka

Zamknij