Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
30 wrzesień 2022
Pod koniec września w wielu krajach obchodzony jest Dzień Języków Obcych. Także przedszkolaki z grupy Misiów i Krasnoludków wzięły udział w takich zajęciach. Dzieci rozpoznawały różne flagi, uczyły się powitań w różnych językach a także odgadywały podróżnicze zagadki. Na koniec wspólnie odsłuchaliśmy znany wszystkim utwór "Mam tę moc" w 25 językach.

22 wrzesień 2022
W dniu 22 września o godz. 10 w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste Pasowanie na Starszaka dzieci z grup " Misie" i " Krasnoludki". Zaproszeni na tę uroczystość byli koledzy i koleżanki z młodszych grup z Przedszkola nr 9 wraz z paniami - " Kotki" " Żabki" i "Puchatki" . Na scenie sali widowiskowej zostały zaprezentowane umiejętności muzyczne grup Misie i Krasnoludki oraz złożono uroczystą przysięgę. Od tej pory " Starszaki" są przykładem dla wszystkich przedszkolaków. Pani Dyrektor pasowała uroczyście Starszaki, wręczyła medale, dyplomy oraz bilet na wycieczkę autokarem. Wszystkie dzieci w podziękowaniu za udział otrzymały drobne upominki.

20 wrzesień 2022
.

20 wrzesień 2022
Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci,
aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach,
każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

16 wrzesień 2022
W dniu dzisiejszym zawitał do nas teatrzyk "Wróbelek Elemelek" ze spektaklem pn. "Bawimy się i uczymy z Elemelkiem". Główną rolę w teatrzyku zagrał pan Marian Kierycz, który zawodowo występuje w Teatrze Nowym w Zabrzu.

15 wrzesień 2022
Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. W tym dniu nasze przedszkole zostało zakropkowane :) Wszystkie dzieci i panie naszego przedszkola również miały na sobie kolorowe kropeczki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W naszym przedszkolu by to dzień bardzo kolorowy i pełen atrakcji..

15 wrzesień 2022
Święto Chleba - Park Renardów Strzelce Opolskie