Próbna EWAKUACJA w przedszkolu.

25 październik 2022
W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu dzisiaj tj. 25.10.2022 r. o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Wychowawczynie od rana opowiedziały dzieciom, na czym próbna ewakuacja polega i dlaczego trzeba ja organizować, Następnie pani dyrektor ogłosiła alarm, dzwoniąc dzwoneczkiem oraz nawołując „ALARM” co oznaczało, że zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy muszą opuścić budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Wszystkie dzieci oraz pracownicy - bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek w czasie 3,05 min. Celem akcji było wypracowanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. W próbnej akcji ewakuacyjnej brali udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, wszystkie przedszkolaki i cały personel. Po zakończonej akcji dzieci strażacy przeprowadzili z dziećmi pogadankę nt. bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych. Bardzo dziękujemy naszym dzielnym strażakom za poświęcony czas i uczestnictwo w akcji ewakuacji.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2022-10-26 12:16:00)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2022-10-26 12:16:14)