„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie, kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”

6 maj 2022
Nasze przedszkole 6 maja 2022 odwiedziło dwóch przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich Obaj panowie ubrani w stroje strażackie - swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały ich opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom. Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i zdrowo się odżywiają. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły na podwórku przedszkolnym obejrzeć wóz strażacki. Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi on do palącego się mieszkania czy domu. Na koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi - potkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły gościom Podziękowanie - kartka ż życzeniami dla wszystkich strażaków. Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo . Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie jest ktoś inny. To ważne aby mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2022-05-06 14:34:59)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2022-05-06 14:35:04)