Wigilia w naszym przedszkolu.

20 grudzień 2019
Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2019 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Z samego rana nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – pan Wiesław Pyzalski. Muzyk zaprezentował przepiękne kolędy Polskie. Artysta śpiewał i grał jednocześnie na wielu instrumentach m.in. na: fortepianie, tamburynie, trąbce, grzechotkach, dzwoneczkach. Dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w koncercie – grały, śpiewały i świetnie się bawiły. Chwilkę po koncercie dzieci z gr. Puchatków” przedstawiły „Jasełka”. Ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Dzieci zjadły pyszny świąteczny obiadek przygotowany przez nasze wspaniałe Panie kuchareczki: barszczyk, ziemniaczki z filecikiem rybnymi oraz surówką. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2019-12-23 12:34:21)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2019-12-23 12:34:28)