Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
30 listopad 2022
Andrzejki w przedszkolu są jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku szkolnym, to właśnie w ten dzień dzieci mogą poczuć się jak postać ze swojej ulubionej bajki, mogą zostać księżniczką, superbohaterem czymkolwiek tylko sobie wymarzą! To właśnie w ten dzień rozgrywają się niecodzienne gry i zabawy, wróżby, czary oraz przepowiednie.

25 listopad 2022
W piątek 25 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Po raz pierwszy Dzień Pluszowego Misia obchodzono niedawno, bo w 2002 roku. Wtedy właśnie wypadła setna rocznica powstania tej maskotki. Jej historia związana jest z ówczesnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Teodorem Rooseveltem. Podczas polowania, w którym brał udział, postrzelono małego misia. Kiedy polityk zobaczył wystraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Wieść o wielkim sercu prezydenta szybko rozeszła się po kraju. Historię przedstawiono w formie rysunku w „The Washington Post”, a sklepikarz z Brooklynu Moris Mitchom tak się nią wzruszył, że postanowił uszyć małego niedźwiadka i wystawić go w witrynie swojego sklepu. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Mimo że pierwszy miś nie był tak milusi i mięciusi jak te dzisiejsze (wypchany był trocinami, a jego sierść była szorstka), szybko stał się czymś, a raczej kimś więcej niż kolejną zabawką. Stał się prawdziwym przyjacielem dzieci.

25 listopad 2022
W naszym przedszkolu powoli czuje się „DUCHA ŚWIĄT”. Nasze panie nauczycielki pracują w warsztacie św. Mikołaja – pieką pyszne i pachnące pierniczki.

23 listopad 2022
Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Holenderski. Przedszkolaki dowiedziały się z czego słynie Holandia, zobaczyły tradycyjne holenderskie symbole takie jak tulipany wiatraki i rowery. Posłuchały oraz próbowały śpiewać hymn holenderski a także rozwiązywały quiz wiedzy o Holandii. Nasza podróż zakończyła się dla wszystkich degustacją specjalnego przysmaku holenderskiego- chlebka posypanego niebieskimi lub różowymi posypkami, tzw. Hagelslag lib chocoladehagelslag

22 listopad 2022
Śpiewamy piosenkę zespołu Mała Armia Janosika:
Z dziada pradziada z ojca na syna na stadion idziesz za tobą brat ojciec zna honor polska drużyna piłkarskie święto obiega świat na całym globie czas stanął w miejscu biało-czerwone barwy już masz do boju Orły, dziś po zwycięstwo wołajmy głośno: mecz będzie nasz cały naród woła: Polska, Polska, gola walczymy o wszystko o wygrany ??? nigdy nie ustawaj strzelaj, graj, podawaj walczymy do końca to Polaków znak...

11 listopad 2022
11 listopada 2022 w Strzelcach Opolskich wspólnie świętowaliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji delegacja naszego przedszkola, rodzice oraz dzieci złożyły kwiaty. pod pomnikiem Ofiar Wojen i Przemocy.

10 listopad 2022
W dniu dzisiejszym 10 listopada w  naszym przedszkolu  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało i czerwono. Następnie wszystkie grupy zebrały się w sali Żabek, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Całą ceremonię poprowadziły nasze panie z gr. KRASNOLUDKÓW pani Wioletka oraz pani Agnieszka. Podczas akademii przedszkolaki - KRASNOLUDKI - przedstawiły scenkę odzyskanie niepodległości przez dzielnych polskich bohaterów, potem recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne opowiadające o "Historii Polski.”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Następnie wszyscy dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy o godz. 11:11 hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

4 listopad 2022
W dniu 05.11.2022 r. Odbył się mecz na hali sportowej ZAKSA Strzelce Opolskie - IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Nasze dzieci z gr. VII Misie dzielnie kibicowały naszej Strzeleckiej drużynie za co i sportowcy i my dziękujemy :).

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-14 12:37:40)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2022-12-01 07:33:24)