Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
12 luty 2021
„Sport to zdrowie”- takie było hasło kolejnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 9 w Strzelcach Opolskich.

Biała aura wokół nas natchnęła przedszkolaki z naszej gminy oraz ich Panie do stworzenia przepięknych prac, których głównym celem było pokazanie zimowych sportów. By nadać pracom charakter bardziej globalny, wszystkie aktywności zimowe miały zostać podpisane w języku angielskim.

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem: w akcji wzięło udział 13 przedszkoli a w tym 225 dzieci. Jury miało duży problem by wybrać najciekawsze trzy prace, ale po podliczeniu głosów wyłoniono następujące miejsca:
  • I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 4 w Strzelcach Opolskich- grupa „Biedronki” z pracą pod tytułem „ Sport to zdrowie”.
  • II Miejsce: Przedszkole Publiczne nr 8 w Strzelcach Opolskich – grupa „Myszki” z pracą pod tytułem „ Skiing, snowboard”.
  • III Miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej – Przedszkole w Błotnicy Strzeleckiej- z pracą pod tytułem „ Sporty zimowe- winter sports”.
  • Pozostałe przedszkola otrzymały wyróżnienie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie, gratulują zwycięzcom i wszystkim pozostałym wyróżnionym przedszkolom.

12 luty 2021
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

W tym roku obchodziliśmy Walentynki w naszym przedszkolu 12 lutego. Nasze dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały w swoich domach piękne, kolorowe walentynki w postaci kartek, serduszek itp. Wykonane walentynki wrzucone zostały do pojemników, które przygotowała wcześniej każda grupa.. Panie natomiast, narysowały piękne drzewa dużym szarym papierze na którym zostały umieszczone owe walentynki – tak powstało GRUPOWE DRZEWKO MIŁOŚCI. W tym dniu dzieci wzięły również udział w różnych zabawach związanych z walentynkami Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało od swoich pań balonika w kształcie serduszka. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń pełen miłości i przyjaźni.

11 luty 2021
Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść faworka lub pączka.
Tak też było i w naszym przedszkolu. Od samego rana unosił się zapach smażonych faworków, które przygotowywały dla nas panie kucharki i pan kucharz. W ciągu dnia poznaliśmy historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku, słuchaliśmy wierszyków, związanych z tym świętem. Gdy w końcu nadeszła pora podwieczorku nasze przedszkolaki z wielkim apetytem zjadały faworki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

11 luty 2021
Dokarmianie ptaków zimą to ważne i odpowiedzialne zajęcie. Zimą nie zapominajmy o ptakach, które spędzają ją w naszym kraju. Najtrudniejszy dla ptaków okres to koniec zimy i początek wiosny. Nasze przedszkolaki pamiętają i regularnie dokarmiają ptaki przy tym obserwowanie ptaszków jedzących ziarenka w karmnikach przynosi wielką radość zarówno naszym najmłodszym jak i wszystkim paniom.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-14 12:37:40)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2021-02-25 14:33:09)