Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

w Strzelcach Opolskich

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
14 maj 2024
14 maja 2024 r. odbył się w Strzeleckim Ośrodku Kultury II Przegląd piosenki, tańca i wierszy śląskich pn. „Śląskie Bajtle” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 9 w Strzelcach Op.
W przeglądzie wzięło udział 11 grup przedszkolnych z gminy Strzelce Opolskie. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze i skecze w języku śląskim oraz zatańczyły śląskie tańce.
Przegląd uświetnili również zaproszeni goście: Pani Karolina Trela, Pani Magdalena Pach, Pani Barbara Prochownik-Malewska przewodnicząca Uniwersytety Trzeciego Wieku w Strzelcach Opolskich, Górnik Pan Stanisław Kucyk, Przedstawiciele GZO w Strzelcach Op. Pani dyrektor Marzenna Staroszczyk i Pani Marta Mic-Żminkowska oraz podopieczni strzeleckiego DPS-u wraz z opiekunami.
Podczas przeglądu dzieci miały możliwość poznania i utrwalenia śląskich zwyczajów i tradycji. Po roześmianych buziach zaproszonych gości oraz dzieci można stwierdzić, ze wszystkim się bardzo podobało, a zabawa była udana. Nauczyciel Natalia Niedworok.

8 maj 2024
W dniach 7 i 8 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego "Stary Młyn" w Obrowcu. Gospodarstwo jest w bliskim sąsiedztwie Krapkowic i rzeki Odry. Zajmuje się hodowlą kóz i produkcją sera koziego jak i krowiego. Dzieci obserwowały produkcję serów i miały możliwość same ubijać śmietanowe masełko w małych maselniczkach, które smacznie potem zajadały z pysznymi serkami i grillowaną kiełbaską. po poczęstunku dzieci oglądały hodowlę królików, kóz, owiec i kucyków. Na koniec w wycieczki dzieci korzystały z placu zabaw – zjeżdżały ze zjeżdżalni i huśtały się na huśtawkach. Nasza wycieczka była bardzo udana a wrażenia z niej na zawsze zapiszą się w pamięci naszych wychowanków Wycieczka dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej "Z ecosercem dla środowiska".

8 maj 2024
Gr. Kotki i gr. Żabki

3 maj 2024
3 maj 2024 -Delegacja naszego przedszkola z tej okazji - złożyła kwiaty pod pomnikiem Ofiar Wojen i Przemocy.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-14 12:37:40)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2024-05-17 07:52:45)