Oficjalny portal przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 9

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj
19 maj 2022
ZAPISY DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY – lipiec, sierpień 2022
1. W roku szkolnym 2021/2022 dyżur wakacyjny pełnią:
W LIPCU – PP nr 5, PP nr 8, PP nr 10
W SIERPNIU – PP nr 4, PP nr 9, PP w Dziewkowicach

2. W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice pracują oboje i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
3. Przedszkole dyżurujące pracuje w pełnym wymiarze godzin i przyjmuje wnioski na pobyt całodzienny dziecka.
4. W przypadku zgłoszenia się większej liczby dzieci, niż liczba miejsc w danym przedszkolu, organ prowadzący wskaże inne przedszkole, pełniące dyżur na terenie gminy Strzelce Opolskie.
5. Wnioski o objęcie dziecka opieką w okresie wakacyjnym przyjmuje dyrektor przedszkola, do którego uczęszcza dziecko. Druki są do pobrania w sekretariacie przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.
6. Wniosek o objęcie dziecka opieką w okresie wakacyjnym należy złożyć w Sekretariacie w terminie od 23.05.2022 r. do 03.06.2022 r.
Po wyznaczonym terminie, wnioski o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny nie będą przyjmowane.
7. Warunkiem objęcia dziecka opieką w okresie wakacyjnym jest dokonanie wpłaty za wyżywienie na konto przedszkola dyżurującego w pełnej wysokości odpowiednio do zadeklarowanego okresu uczęszczania dziecka:
➢ za lipiec do 24 czerwca,
➢ za sierpień do 22 lipca.
Wysokość opłaty za świadczenia przedszkoli prowadzonych przez gminę w okresie wakacyjnym jest taka sama jak w pozostałych miesiącach, zgodna z §1 i § 2 Uchwały Nr XXIX/233/2016 Rady Miejskiej w Strzelcach Opolskich z dnia 28 grudnia 2016.
Numery kont do pobrania w sekretariacie przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.
UWAGA! Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisów dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu zgłoszonych dzieci dyrektorzy przedszkoli zobowiązani są do ustalenia planu pracy jednostki.
Załączniki należy dostarczyć do przedszkola w pierwszym dniu przyjścia dziecka do przedszkola na dyżur.

6 maj 2022
Nasze przedszkole 6 maja 2022 odwiedziło dwóch przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich Obaj panowie ubrani w stroje strażackie - swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród dzieci. Z wielkim zaciekawieniem przedszkolaki słuchały ich opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Dzieci wiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom. Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i zdrowo się odżywiają. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły na podwórku przedszkolnym obejrzeć wóz strażacki. Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi on do palącego się mieszkania czy domu. Na koniec odbyły się pamiątkowe grupowe zdjęcia z gośćmi - potkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły gościom Podziękowanie - kartka ż życzeniami dla wszystkich strażaków. Jednym z celów przedszkola jest uczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo . Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie jest ktoś inny. To ważne aby mały człowiek, wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

3 maj 2022
Delegacja naszego przedszkola z tej okazji - złożyła kwiaty pod pomnikiem ku czci ofiar wojen i przemocy.

2 maj 2022
„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, A na tej fladze, biel i czerwień, Czerwień to miłość, Biel serce czyste, Piękne są nasze barwy ojczyste.” Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-14 12:37:40)