"Przedszkolak mądry i bezpieczny" Spotkanie ze strażakami z OSP w Rożniatowie.

22 czerwiec 2021
Dzisiaj zawitali do nas ciekawi goście, którzy w interesujący sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, wchodzili do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2021-07-09 13:58:23)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2021-07-09 14:32:28)