21 marzec 2024
„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki… ”

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”, który jest świetną okazją, by poznać polskie tradycje ludowe. Każda grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Aby podkreślić wyjątkowość
„Pierwszego Dnia Wiosny” wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym pochodzie ulicami naszego osiedla, podczas którego mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę.
Dzięki przygotowanym przez każdą grupę atrybutom w postaci na przykład różnych kwiatów było radośnie i kolorowo. Słychać było również wesołe okrzyki, wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2024-03-22 09:40:18)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2024-03-22 09:40:23)