Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25 listopad 2021
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil. Po raz pierwszy Dzień Pluszowego Misia obchodzono niedawno, bo w 2002 roku. Wtedy właśnie wypadła setna rocznica powstania tej maskotki. Jej historia związana jest z ówczesnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Teodorem Rooseveltem. Podczas polowania, w którym brał udział, postrzelono małego misia. Kiedy polityk zobaczył wystraszone zwierzątko, kazał je uwolnić. Wieść o wielkim sercu prezydenta szybko rozeszła się po kraju. Historię przedstawiono w formie rysunku w „The Washington Post”, a sklepikarz z Brooklynu Moris Mitchom tak się nią wzruszył, że postanowił uszyć małego niedźwiadka i wystawić go w witrynie swojego sklepu. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Mimo że pierwszy miś nie był tak milusi i mięciusi jak te dzisiejsze (wypchany był trocinami, a jego sierść była szorstka), szybko stał się czymś, a raczej kimś więcej niż kolejną zabawką. Stał się prawdziwym przyjacielem dzieci. W naszym przedszkolu z ze względu na reżim sanitarny każda grupa świętowała ten piękny pełen uroku dzień w swojej sali.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2021-11-25 13:34:04)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2021-12-02 10:49:06)