11 listopad Odzyskanie Niepodległości.

10 listopad 2022
W dniu dzisiejszym 10 listopada w  naszym przedszkolu  obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na biało i czerwono. Następnie wszystkie grupy zebrały się w sali Żabek, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Całą ceremonię poprowadziły nasze panie z gr. KRASNOLUDKÓW pani Wioletka oraz pani Agnieszka. Podczas akademii przedszkolaki - KRASNOLUDKI - przedstawiły scenkę odzyskanie niepodległości przez dzielnych polskich bohaterów, potem recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne opowiadające o "Historii Polski.”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Następnie wszyscy dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy o godz. 11:11 hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2022-11-10 12:41:05)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2022-11-15 10:35:45)