Gr. IV KRASNOLUDKI

6 kwiecień 2021

2 kwiecień 2021
Zajęcie I Temat:
Zabawy grafomotoryczne nawiązujące do tematyki świąt wielkanocnych.
1. Wysłuchanie wiersza J. Koczanowskiej ,,Wielkanoc'' WIELKANOC (J. Koczanowska) W wielkanocnym koszyczku, przystrojonym pięknie, kłóciły się pisanki o najlepsze miejsce. Każda chciała spoczywać tuż obok rzeżuchy, zielonej i puszystej jak miękkie poduchy. Wtem do akcji wkroczył cukrowy baranek, zjadł zieloną rzeżuchę, przerwał spór pisanek.
2. Rozmowa na temat wiersza: - Co robiły pisanki w wielkanocnym koszyczku? - O co się kłóciły? - Jak skończył się spór?
3. Ćwiczenia kształcące spostrzegawczość dzieci * najdź 7 elementów różniących te dwa obrazki i pokoloruj tylko jeden z nich (załącznik 1) * w każdym rzędzie znajduje się pisanka niepasująca do pozostałych - wskaż ją i pokoloruj (załącznik 2)
4. Ćwiczenia grafomotoryczne * rysuj po śladach rysunków bez odrywania kredki od kartki (załącznik 3) * dokończ rysować pisanki wg wzoru (załącznik 4) * rysuj po śladach, a potem samodzielnie (załącznik 5) Zajęcie II Temat:
Nauka słów piosenki ,,Święta - biją dzwony"
1. Wysłuchanie piosenki
2. Ponowne słuchanie oraz śpiewanie refrenu, połączone z naśladowaniem bijących dzwonów
3. Nauka słów I i II zwrotki piosenki * na zasadzie powtarzania poszczególnych wersów za rodzicem * na zasadzie cichego powtarzania poszczególnych wersów za rodzicem
4. Próba śpiewania całej piosenki z podkładem

Życzę wszystkim Rodzicom oraz KRASNOLUDKOM zdrowych, pogodnych i spokojnych świąt wielkanocnych w gronie rodzinnym, a dzieciom wymarzonych prezentów od zajączka. pozdrawiam, p. Lucyna

1 kwiecień 2021

1 | 2 |
Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2020-09-24 11:52:36)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2021-08-10 14:09:59)