V Festiwal Twórczości Angielskiej

13 listopad 2020
W niecodziennym wydarzeniu w dniu 13 listopada 2020 r. wzieło udział około 200 dzieci z 9 przedszkoli z gminy Strzelce Opolskie.
Przedszkolaki brały udział w V Przeglądzie Twórczości Angielskiej, który z racji pandemii w tym roku odbył się online. Jak mówią organizatorzy „ nie chcieliśmy, by przekładać festiwal na kolejny rok, dlatego postanowiliśmy zrobić go online”. Uczestnicy łączyli się ze sobą na platformie TEAMS, a dzieci mogły oglądać się wzajemnie na tablicach multimedialnych.
Każda grupa prezentowała piosenkę o tematyce ekologicznej- nie zabrakło piosenek o recyklingu, o tym jak zdrowy jest las, czy o zwierzętach wokół nas. Nie brakło także pytań dla nauczycieli- również oni musieli wykazać się wiedzą. Na zakończenie wszyscy uczestnicy razem odśpiewali znaną wszystkim piosenkę „ We are the world”.
Organizatorkami imprezy były Aleksandra Kostecka-Bieniek, nauczyciel języka angielskiego, oraz Pani Ewa Bukowska, dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 9  w Strzelcach Opolskich.

Informację wprowadził(a): Ewelina Latacz (2020-11-16 15:42:41)
Informację zmodyfikował(a): Ewelina Latacz (2020-11-16 15:45:20)